טיפים לעיצוב אירוע מקסים ויצירתי

עיצוב אירוע הוא הכיף הכי גדול, שם אפשר לבטא את החלומות שלכם ולהגשים אותם בצורת צבעים, כלים, פרחים, קישוטים ועוד.

על מנת להקליל עליכם את מלאכת העיצוב, במידה והחלטתם שלא להיעזר במעצב אירועים, הנה מספר טיפים שתוכלו לאמץ בכדי לעצב אירוע יפהפה ומדוייק עבורכם, במספר צעדים פשוטים:

שלב 1: הכינו לוח השראה – לוח השראה הוא לוח המכיל בתוכו תמונות, מחשבות, צבעים, טקסטים וכל ביטוי ויזואלי אחר המשקף באופן כלשהו את האירוע או הרעיון אותו אתם מדמיינים. גזרו, הדביקו, ציירו, כתבו, הפליגו עם עצמכם למחוזות הדמיון – כך נולדת השראה. רעיונות תוכלו לקבל ממגזינים בנושאים שונים (לא חייבים של אירועים, אפשר לקבל השראה גם ממגזין אופנה ועיצוב הבית).

תוכלו כמובן להכין מספר לוחות השראה בנושאים שונים ואח״כ להחליט במה להמקד.

* המלצה שלנו היא להיכנס לאפליקציית פינטרסט – שם תוכלו למצוא לוחות השראה בנושאים שונים שיעיפו לכם את הסכך.

שלב 2: התמקדו – בחרו קונספט מוביל לאירוע. קונספט הכוונה נושא – מהו הנושא המוביל את האירוע, או האווירה בה יתקיים האירוע. כשיש נושא הרבה יורת קל ליצור סביבו ולהתאים את כל האלמנטים. דוגמא לנושא: קיץ, חוף ים, טרופי, אביב, אבירי השולחן העגול, עליה בארץ הפלאות, יער קסום ועוד – הבנתם את הרעיון (:

שלב 3: החליטו על סקאלת צבעים. חשוב מאוד כדי לשמור על עקביות בעיצוב האירוע ובבחירת כל האלמנטים. לבחירת סקאלת הצבעים ניתן למשל להסתכל על לוח החזון ולראות אילו צבעים חוזרים על עצמם בנושא מסויים, או אפילו לקחת תמונה אחת מתוך אלו שהדבקתם על הלוח ופשוט לאמץ את הצבעים שבה.

שלב 4: הכינו רשימה – אילו אלמנטים מבטאים את הרעיון שלכם ותם תוכלו לשלב באירוע? לדוגמא: החלטתם על קונספט טרופי יהיה נחמד לשלב אננסים, מנגו ופסיפלורה. חולצות הוואי, קוקטיילים צבעוניים, קשיות אלכוהול ססגוניות ועוד. עכשיו תוכלו להחליט באיזה אופן תרצו לשלב כל אחד מהאלמנטים.

שלב 5: תקציב – החליטו מה עליכם לרכוש ואתרו ספקים מתאימים, זה הזמן לקבל הצעת מחיר. טיפ שלנו: אם יש לכם מספיק זמן עד האירוע הזמינו הכל מהאינטרנט (למשל: עלי אקספרס), המשלוחה תגיע תוך חודשיים – שלושה והמחירים של סיטונאים.

שלב 6: יצירה – הכי כיף! יש המון דברים שאפשר להכין בבית, מחומרים ממוחזרים, בקבוקים יכולים לשמש כאגרטלים, צנצנות יכולות לשמש כעציצים על גבי השולחנות, תחשבו איך אפשר להפוך כל אלמנט כזה ליצירתי. קנו בחנויות יצירה חוטים, בדים, צבעים (כמובן בהתאם לקונספט ולסקאלה הצבעונית שבחרתם) ויאללה – לעבודה! האורחים שלכם יעריכו את זה מאוד! ובאמת שזה כיף.

שלב 7: שילובים – מיקס אנד מאטצ׳ – עכשיו יש בידיכם מוצרים שקניתם, יצירות שיצרתם ואת המקום עצמו בו מתקיים האירוע – תכננו איך לשלב את הכל ביחד בחלל. מה יהיה על השולחנות? מה יהיה על עמדות הברים, קבלת הפנים, תלוי באוויר?

מה שבטוח – אם הקפדתם לשמור על הקונספט, על הצבעים ועל האווירה – תקבלו אירוע מעוצב, מדליק, מקורי, מרגש, יצירתי ובעיקר – שלכם!

עופו עם עצמכם, על עצמכם, תשמחו, תאהבו!

דילוג לתוכן